هدایت کاربر
آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان امروز این صفحه:   1
بازديدکنندگان اين صفحه :   9132
بازديدکنندگان امروز :   312
کل بازديدکنندگان :   661759
ورود به سیستم
دبیرخانه منطقه یک     دانشگاه شطرنج کارکنان دانشگاه تهران ، قهرمان نبرد اندیشه شد.                                         مسابقات هندبال دانشجویان پسر دانشگاههای سراسر کشور در قزوین در حال برگزاری است.                                         جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه تهران برگزار شد.                                         تبریک به آقای اقبالجو همکار محترم تربیت بدنی                                         برگزاری دهمین دوره رالی شهروندی توسط اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم                                         برگزاری مسابقات فوتسال بمناسبت دهه فجر در دانشکده مدیریت                                          یک میزبانی دیگر برای دانشگاه تهران ، این بار مسابقات رشته زیبای کارتینگ                                         برگزاری مسابقه شطرنج ویژه ی دانشجویان نابینا در دانشگاه تهران                                         کسب عنوان ارزشمند نائب قهرمانی دانشگاه تهران در مسابقات والیبال جشنواره کارکنان دانشگاه های منطقه یک کشور                                         اولین حضور تیم دانشگاه تهران در مسابقات جشنواره کارکنان دانشگاه های منطقه سال 95 و کسب اولین نشان زرین                                         رقابت های گرم کارکنان دانشگاه های منطقه یک در اولین جشنواره کارکنان                                          رونمایی از پوستر اولین جشنواره ورزشی کارکنان دانشگاه های منطقه یک کشور                                         به منظور گرامیداشت شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو و همدردی با بازماندگان : اولین جشنواره ورزشی کارکنان دانشگاه های منطقه یک وزارت علوم ، با عنوان یادواره شهدای آتش نشان پلاسکو برگزار می شود.                                          موفقیتی دیگر برای ورزش دانشگاه : تیم تیراندازی پسران دانشگاه تهران ، قهرمان مسابقات لیگ دسته یک کشوری شد.                                         آغاز اولین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضا هیات علمی دانشگاههای منطقه یک ورزشی                                         

معرفی دبیرخانه برنامه های دبیرخانه

 افزایش تعداد دانشگاههای وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و درخواست این دانشگاهها برای شرکت در مسابقات کشوری از یک طرف و عدم امکان برنامه‌ریزی صحیح جهت برگزاری مسابقات در دانشگاههای کشور با کیفیت مورد نظر، به علت عدم تناسب امکانات دانشگاههای میزبان مسابقات با تعداد شرکت کنندگان از طرف دیگر، اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بر آن داشت تا در راستای هدف گسترش ورزش دانشجویی، دانشگاههای کشور را براساس موقعیت جغرافیایی به نه منطقه تقسیم کند و با واگذاری اختیارات به مناطق، در جهت برگزاری مطلوب مسابقات گامی مهم بردارد.

در این طرح در هرمنطقه، یک دانشگاه با توجه به سوابق اجرایی و ورزشی، به عنوان دبیرخانه منطقه معرفی شد. براین اساس، طرح اجرای منطقه‌ای مسابقات قهرمانی در بهمن1384 در همایش مسئولان تربیت بدنی دانشگاهها، مطرح و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.
 از اهداف مهم این طرح کاهش هزینه‌ها و افزایش مشارکت دانشجویان در مسابقات ورزشی بود، اما طرح مذکور راهی طولانی در جهت رفع مشکلات پیش رو داشت؛ چرا که فاصله طولانی بین دانشگاهها در برخی مناطق عملاً امکان برگزاری با هزینه کم را ناممکن می‌ساخت. همچنین در طرح مذکور راهکاری برای امکان ابلاغ اعتبار و انتقال وجه از دبیرخانه منطقه به دانشگاههای زیر مجموعه دیده نشده بود.
دبیرخانه‌های مناطق با برگزاری مسابقات غیررسمی و برنامه‌های عمومی، همچون برگزاری جشنواره های همگانی و کارگاههای آموزشی مشکلات پیش رو را دریافتندو آنها را در جلسات متعدد با مسئولان اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم مطرح و درباره راهکارهای گوناگون حل آنها بحث و بررسی کردند.
سرانجام در بهمن ماه سال 1387 در همایش مدیران تربیت بدنی دانشگاهها، طرح برگزاری مسابقات منطقه‌ای در شکلی جدید مطرح و به تصویب رسید. هر چند طرح حاضر نیز مشکلاتی را پیش رو خواهدداشت، اما افزایش دانشگاههای متقاضی شرکت در مسابقات مختلف از طرفی و هزینه‌های زیاد برگزاری مسابقات از سوی دیگر راهی جز اجرای این طرح برای اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم باقی نگذاشته است.
در طرح موجود ترکیب مناطق حفظ شده است و در مسابقات انفرادی همچون کشتی آزاد و فرنگی امکان شرکت دانشگاههای وابسته( دانشگاههای که سازمانها و وزارت‌خانه‌های دیگر بنا به نیازه خود آنها را راه‌اندازی کرده‌اند، اما در اداره آنها از قوانین وزارت علوم پیروی می‌کنند؛ مانند دانشگاه پلیس یا دانشکده علوم قضایی) نیز فراهم گردیده است. دانشگاههای مذکور با توجه به موقعیت جغرافیایی، زیر نظر یکی از مناطق نه گانه در مسابقات شرکت خواهند کرد.
 در سال 1388 مسابقات درون منطقه‌ای در رشته‌های والیبال، بسکتبال، هندبال، فوتسال، تنیس روی میز و بدمینتون دختران و پسران و فوتبال، کشتی آزاد و فرنگی پسران برگزار می‌شود و تیم و نفر برتر هر رشته از هر منطقه به وزارت علوم معرفی می‌گردد. این تیم ها به اتفاق سه تیم برتر مسابقات قهرمان کشوری به مسابقات المپیاد راه می‌یابند که برای جلوگیری از تکرار حضور تیم‌های برتر مناطق و مسابقات قهرمان کشوری در المپیاد، مقرراتی وضع شده است.

 مناطق ده گانه ورزشی

منطقه
شامل استانهای
دانشگاههای تابعه
دانشگاه دبیرخانه
یک
تهران
تهران، هنر،علامه طباطبایی،تربیت مدرس، صنعتی شریف،الزهرا (س)
تهران
دو
تهران
صنعتی امیر کبیر،علم وصنعت،تربیت معلم، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی،شهید بهشتی،دانشکده امور اقتصادی
صنعتی امیر کبیر
سه
قم،اصفهان،مرکزی،چهارمحال وبختیاری
صنعتی اصفهان،اصفهان،هنر،شهرکرد،کاشان، تفرش،اراک،گلپایگان،صنعتی قم،قم
صنعتی اصفهان
چهار
گلستان،ما زندران وسمنان
علوم کشاورزی گرگان،گلستان،ساری،بابل،بابلسر،صنعتی شاهرود،دامغان،سمنان، گنبد
صنعتی شاهرود
پنج
آذربایجان شرقی وغربی
تبریز،تربیت معلم آذربایجان،هنر،صنعتی سهند،ارومیه،مراغه،بناب،صنعتی ارومیه
تبریز
شش
همدان،کردستان، کرمانشاه، ایلام
بوعلی سینا،کردستان،رازی کرمانشاه،ایلام،لرستان،ملایر،صنعتی همدان،صنعتی کرمانشاه، بروجرد
بوعلی سینا
هفت
خراسان جنوبی سیستان وبلوچستان،کرمان،یزد وهرمزگان
بیرجند ،شهید باهنرکرمان،زابل،سیستان وبلوچستان،چابهار،هرمزگان،جیرفت،ایرانشهر،یزد، ولی عصر رفسنجان، صنعتی بیرجند
بیرجند
هشت
گیلان،زنجان،قزوین واردبیل
گیلان،زنجان،علوم پایه زنجان،محقق اردبیلی، ،قزوین
گیلان
نه
فارس،کهکیلویه وبویر احمد، خوزستان ،بوشهر,
شیراز،یاسوج،شهید چمران اهواز،خلیج فارس،علوم دریایی خرمشهر،صنعتی شیراز،فسا،جهرم،بهبهان،مجتمع آموزش عالی کازرون
شیراز
ده
خراسان شمالی ورضوی
فردوسی مشهد،،بجنورد،قوچان،تربیت معلم سبزوار، ،نیشابور
فردوسی مشهد
اخبار جشنواره ‌ها
برنامه مسابقات نیمه نهایی و فینال فوتبال جشنواره
محل تبلیغات شما
نظرسنجی
پیوند ها

کمیته ملی المپیک

وزارت ورزش و جوانان

فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی

فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو)

سیزدهمین المپیاد دانشجویی

سایت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران

سایت دانشگاه تهران

ایمیل و شماره تلفن دبیرخانه و دانشگاههای منطقه 1

اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری