هدایت کاربر
آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان امروز این صفحه:   2
بازديدکنندگان اين صفحه :   8749
بازديدکنندگان امروز :   256
کل بازديدکنندگان :   556217
ورود به سیستم
دبیرخانه منطقه یک     اعلام برنامه تمرینات تیم های ورزشی دانشگاه                                         ورزش و سلامت 5 : آنچه درباره دیابت، باید بدانید                                         اطلاعیه ورزشی                                          برگزاری کارگاه کاربردی "کیفیت ارزیابی و نحوه اجرای آزمون ها "در دانشگاه تهران                                         برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران ورزشی دانشگاه تهران در مسابقات منطقه یک                                          نشست صمیمی معاون فرهنگی دانشگاه با کارکنان حوزه معاونت فرهنگی                                          برگزاری جشنواره ورزشی کارکنان دانشگاه در شهریور ماه سال 1395                                         نشست صمیمی معاون فرهنگی دانشگاه با کارکنان اداره کل تربیت بدنی                                         قهرمانی ارزشمند والیبالیست های پسر دانشگاه تهران در رقابتهای منطقه یک                                         

معرفی دبیرخانه برنامه های دبیرخانه

 افزایش تعداد دانشگاههای وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و درخواست این دانشگاهها برای شرکت در مسابقات کشوری از یک طرف و عدم امکان برنامه‌ریزی صحیح جهت برگزاری مسابقات در دانشگاههای کشور با کیفیت مورد نظر، به علت عدم تناسب امکانات دانشگاههای میزبان مسابقات با تعداد شرکت کنندگان از طرف دیگر، اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را بر آن داشت تا در راستای هدف گسترش ورزش دانشجویی، دانشگاههای کشور را براساس موقعیت جغرافیایی به نه منطقه تقسیم کند و با واگذاری اختیارات به مناطق، در جهت برگزاری مطلوب مسابقات گامی مهم بردارد.

در این طرح در هرمنطقه، یک دانشگاه با توجه به سوابق اجرایی و ورزشی، به عنوان دبیرخانه منطقه معرفی شد. براین اساس، طرح اجرای منطقه‌ای مسابقات قهرمانی در بهمن1384 در همایش مسئولان تربیت بدنی دانشگاهها، مطرح و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.
 از اهداف مهم این طرح کاهش هزینه‌ها و افزایش مشارکت دانشجویان در مسابقات ورزشی بود، اما طرح مذکور راهی طولانی در جهت رفع مشکلات پیش رو داشت؛ چرا که فاصله طولانی بین دانشگاهها در برخی مناطق عملاً امکان برگزاری با هزینه کم را ناممکن می‌ساخت. همچنین در طرح مذکور راهکاری برای امکان ابلاغ اعتبار و انتقال وجه از دبیرخانه منطقه به دانشگاههای زیر مجموعه دیده نشده بود.
دبیرخانه‌های مناطق با برگزاری مسابقات غیررسمی و برنامه‌های عمومی، همچون برگزاری جشنواره های همگانی و کارگاههای آموزشی مشکلات پیش رو را دریافتندو آنها را در جلسات متعدد با مسئولان اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم مطرح و درباره راهکارهای گوناگون حل آنها بحث و بررسی کردند.
سرانجام در بهمن ماه سال 1387 در همایش مدیران تربیت بدنی دانشگاهها، طرح برگزاری مسابقات منطقه‌ای در شکلی جدید مطرح و به تصویب رسید. هر چند طرح حاضر نیز مشکلاتی را پیش رو خواهدداشت، اما افزایش دانشگاههای متقاضی شرکت در مسابقات مختلف از طرفی و هزینه‌های زیاد برگزاری مسابقات از سوی دیگر راهی جز اجرای این طرح برای اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم باقی نگذاشته است.
در طرح موجود ترکیب مناطق حفظ شده است و در مسابقات انفرادی همچون کشتی آزاد و فرنگی امکان شرکت دانشگاههای وابسته( دانشگاههای که سازمانها و وزارت‌خانه‌های دیگر بنا به نیازه خود آنها را راه‌اندازی کرده‌اند، اما در اداره آنها از قوانین وزارت علوم پیروی می‌کنند؛ مانند دانشگاه پلیس یا دانشکده علوم قضایی) نیز فراهم گردیده است. دانشگاههای مذکور با توجه به موقعیت جغرافیایی، زیر نظر یکی از مناطق نه گانه در مسابقات شرکت خواهند کرد.
 در سال 1388 مسابقات درون منطقه‌ای در رشته‌های والیبال، بسکتبال، هندبال، فوتسال، تنیس روی میز و بدمینتون دختران و پسران و فوتبال، کشتی آزاد و فرنگی پسران برگزار می‌شود و تیم و نفر برتر هر رشته از هر منطقه به وزارت علوم معرفی می‌گردد. این تیم ها به اتفاق سه تیم برتر مسابقات قهرمان کشوری به مسابقات المپیاد راه می‌یابند که برای جلوگیری از تکرار حضور تیم‌های برتر مناطق و مسابقات قهرمان کشوری در المپیاد، مقرراتی وضع شده است.

 مناطق ده گانه ورزشی

منطقه
شامل استانهای
دانشگاههای تابعه
دانشگاه دبیرخانه
یک
تهران
تهران، هنر،علامه طباطبایی،تربیت مدرس، صنعتی شریف،الزهرا (س)
تهران
دو
تهران
صنعتی امیر کبیر،علم وصنعت،تربیت معلم، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی،شهید بهشتی،دانشکده امور اقتصادی
صنعتی امیر کبیر
سه
قم،اصفهان،مرکزی،چهارمحال وبختیاری
صنعتی اصفهان،اصفهان،هنر،شهرکرد،کاشان، تفرش،اراک،گلپایگان،صنعتی قم،قم
صنعتی اصفهان
چهار
گلستان،ما زندران وسمنان
علوم کشاورزی گرگان،گلستان،ساری،بابل،بابلسر،صنعتی شاهرود،دامغان،سمنان، گنبد
صنعتی شاهرود
پنج
آذربایجان شرقی وغربی
تبریز،تربیت معلم آذربایجان،هنر،صنعتی سهند،ارومیه،مراغه،بناب،صنعتی ارومیه
تبریز
شش
همدان،کردستان، کرمانشاه، ایلام
بوعلی سینا،کردستان،رازی کرمانشاه،ایلام،لرستان،ملایر،صنعتی همدان،صنعتی کرمانشاه، بروجرد
بوعلی سینا
هفت
خراسان جنوبی سیستان وبلوچستان،کرمان،یزد وهرمزگان
بیرجند ،شهید باهنرکرمان،زابل،سیستان وبلوچستان،چابهار،هرمزگان،جیرفت،ایرانشهر،یزد، ولی عصر رفسنجان، صنعتی بیرجند
بیرجند
هشت
گیلان،زنجان،قزوین واردبیل
گیلان،زنجان،علوم پایه زنجان،محقق اردبیلی، ،قزوین
گیلان
نه
فارس،کهکیلویه وبویر احمد، خوزستان ،بوشهر,
شیراز،یاسوج،شهید چمران اهواز،خلیج فارس،علوم دریایی خرمشهر،صنعتی شیراز،فسا،جهرم،بهبهان،مجتمع آموزش عالی کازرون
شیراز
ده
خراسان شمالی ورضوی
فردوسی مشهد،،بجنورد،قوچان،تربیت معلم سبزوار، ،نیشابور
فردوسی مشهد
اخبار جشنواره ‌ها
محل تبلیغات شما
نظرسنجی
پیوند ها
سایت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران
ایمیل و شماره تلفن دبیرخانه و دانشگاههای منطقه 1