هدایت کاربر
آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان امروز این صفحه:   104
بازديدکنندگان اين صفحه :   523756
بازديدکنندگان امروز :   132
کل بازديدکنندگان :   827005
ورود به سیستم
ویرایش مشخصات اخبار     قهرمانی تیم تیراندازی دختران دانشگاه تهران در مسابقات منطقه ای                                         پایان مسابقات منطقه ای دانشگاههای منطقه یک                                          دختران شطرنج باز دانشگاه تهران، قهرمان نبرد اندیشه شدند.                                         نمایش کم نظیر ورزشکاران دانشگاه تهران در مسابقات منطقه ای                                         قهرمانی بلامنازع تیم والیبال پسران دانشگاه تهران در مسابقات منطقه ای                                         ادامه مسابقات منطقه ای و موفقیت های پرتعداد ورزشکاران دانشگاه تهران                                         دو عنوان قهرمانی دیگر برای دانشگاه تهران در مسابقات منطقه ای                                         نایب قهرمانی تیم تکواندو پسران در مسابقات قهرمانی دانشگاه های منطقه یک                                         راه اندازی کلاس های آموزشی دفاع شخصی و کماندو در اداره کل تربیت بدنی دانشگاه                                         ادامه مسابقات منطقه ای دانشجویان دانشگاه های منطقه یک                                         درخشش تیم های ورزشی دانشگاه تهران در مسابقات منطقه ای                                         آغاز مسابقات انتخابی المپیاد سال 97 دانشگاه های کشور در منطقه یک                                         جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه تهران تشکیل شد.                                         افتخار آفرینی دانشجوی دانشگاه تهران در رقابت های دوومیدانی داخل سالن آسیا                                         شمارش معکوس برای آغاز رقابت های اولین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشگاه های منطقه یک ورزش کشور                                         تسلیت به هموطنانمان                                         تیم شطرنج کارکنان دانشگاه تهران ، قهرمان نبرد اندیشه شد.                                         آغاز رقابت های والیبال جشنواره ورزشی کارکنان دانشگاه                                          اختتامیه المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر برگزار شد                                         مشعل نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر سراسر کشور روشن شد                                         آغاز رقابتهای اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور                                         تیم دانشگاه فرهنگیان کرمان مقام اول المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دختران را کسب کرد                                         بازدید شرکت کنندگان در المپیاد ورزش همگانی دانشجویان از برج میلاد                                         برنامه زمان بندی نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی                                          افتتاح نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان سراسر کشور در دانشگاه تهران                                         نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی 25 تیر آغاز به کار می کند                                         نشست خبری اولین المپیاد ملی همگانی ورزش دانشجویان برگزار شد                                         سه اطلاعیه ورزشی در خصوص جشنواره ورزشی کارکنان                                         
 لیست اخبار آرشیو   لیست اخبار 

نشست خبری اولین المپیاد ملی همگانی ورزش دانشجویان برگزار شد

نشست خبری اولین المپیاد ملی ورزش همگانی کشور با حضور معاون فرهنگی دانشگاه تهران و مدیران کل تربیت بدنی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تهران، دوشنبه 19 تیر در دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، دکتر محمد پورکیانی مدیر کل تربیت بدنی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری و علی حبیب الهی مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران به تشریح فعالیتهای انجام شده و برنامه های برگزاری اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور پرداختند.

در ابتدای این نشست، دکتر مجید سرسنگی با اشاره به اهمیت جایگاه ورزش و به خصوص ورزش همگانی در دانشگاه تهران، گفت: معمولا برگزاری مسابقات قهرمانی بیشتر به چشم میآید اما تلاشهایی برای گسترش ورزش همگانی بین دانشجویان صورت گرفته است که برگزاری این المپیاد ملی ورزش همگانی یکی از اقدامات اداره کل تربیت بدنی دانشگاه تهران است که به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سه سال پیش در سطح دانشگاههای تحت نظارت وزارت علوم آغاز شد و اکنون اولین المپیاد ورزش همگانی سراسری در سطح تمامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه تهران برگزار میشود. معاون فرهنگی دانشگاه تهران، افزود: این المپیاد در دو بخش دختران و پسران از ۲۵ تیر تا ۳ مرداد ۱۳۹۶ در دانشگاه تهران برگزار میشود. حدود 800 دانشجو در بخش دختران و 800 دانشجو در بخش پسران از سراسر کشور در این رویداد شرکت خواهند کرد. برنامه ریزی شده در این مدت در کنار مسابقات، برنامه های فرهنگی متنوعی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. مجموع این المپیاد در دانشگاه تهران برگزار می شود و معاونت های مختلف، کوی دانشگاه، خوابگاه چمران، دانشکده تربیت بدنی و ... دست اندر کار برگزاری آن هستند.  

مجید سرسنگی با اشاره به آغاز زمان المپیاد، گفت: المپیاد دختران ۲۵ تا ۲۷ تیر ماه در سالن شماره یک تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار میشود و المپیاد پسران هم از 1 تا 3 مرداد در همین مکان برگزار خواهد شد. معاون دانشگاه تهران با اشاره به اینکه در سالهای گذشته همواره به ورزش قهرمانی دانشگاهیان پرداخته شده و کمتر مسابقاتی در زمینه ورزش همگانی انجام گرفته، عنوان داشت: برگزاری رقابتهای همگانی و در چنین سطح کمی در نوع خود کمنظیر است، متاسفانه در سالهای اخیر بیشتر ورزش دانشگاهیان به سمت و سوی قهرمانی رفته و کمتر به ورزش همگانی بها داده شده است، در حالی که ما در دانشگاهها نیازمند توسعه ورزش همگانی هستیم. بالطبع برگزاری این مسابقات میتواند برای قشر جوان و دانشگاهی مفید باشد و امیدوارم این مسابقات آغازی برای جدیتر شدن ورزش همگانی در سطح جامعه باشد. سرسنگی همچنین توضیحاتی درباره افزایش مکانهای ورزشی دانشگاه تهران ارائه کرد و افزود: ما در دانشگاه تهران سند ورزش همگانی را آماده کردهایم. دانشگاه تهران جز دانشگاههایی است که شورای عالی ورزش دارد و به نوعی مقوله ورزش در این دانشگاه بسیار پر اهمیت است.

چند پروژه بزرگ ورزشی با جذب سرمایه گذار خارج از دانشگاه آماده کلنگزنی است و فضاها و امکانات فرسوده به دلیل قدمتی که دانشگاه داشته است در یکی دو سال اخیر نوسازی و زیباسازی شده است به نحوی که بسیاری از اردوهای تیمهای ملی در سالنهای دانشگاه تهران برگزار میشوند. دکتر مجید سرسنگی معاون دانشگاه تهران در پایان افزود: ما از تمام حوزههایی که میتوانستند کمک کنند دعوت کردیم مثل شهرداری تهران، فرمانداری تهران، صدا و سیما، استانداری تهران، اداره کل ورزش استان تهران و نهادهای دیگر تا در برگزاری هر چه بهتر المپیاد همراه ما باشند. در ادامه این نشست .

دکتر محمد پورکیانی مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم با بیان اینکه برگزاری این المپیاد میتواند الگویی برای سایر بخشها و حتی ورزش کشور باشد، گفت: هفت بخش آموزش عالی در این المپیاد حضور دارند. یکی از مزایای ورزش همگانی این است که مرزبندی در آن وجود ندارد و بحث برد و باخت در آن مطرح نیست. مهم بروز دادن ظرفیتهای دانشجویان است. وی در خصوص برگزاری المپیاد در تابستان، زمانی که دانشگاهها تعطیل است، افزود: سعی ما بر این بوده است که این المپیاد زمانی برگزار شود که بتوانیم امکانات بهتری برای سرویسدادن به حاضران در المپیاد بدهیم چون در تابستان فرصت استفاده از ظرفیت خوابگاهها و همچنین غذاخوریها را داریم. امیدواریم این المپیاد را بتوانیم در آینده در تعطیلات نوروز و حتی در اردیبهشت و به صورت 2 سال یک بار برگزار کنیم. مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم افزود: جذابیتهای ورزش همگانی هرچند کمتر از قهرمانی است اما توسعه بخش همگانی نقش تعیین کنندهای در میزان سلامت و نشاط جامعه و مخصوصا بخش انبوه جمعیت دانشگاهی کشور دارد و راهاندازی المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاهها نیز در راستای توسعه سلامت و نشاط در میان دانشجویان بوده است.  

وی ادامه داد: به همین جهت برگزاری اولین المپیاد ورزشی آن هم در دانشگاه تهران به همین خاطر است. دانشگاه تهران نماد آموزش عالی کشور و پیشگام در کشور است به همین دلیل مقرر شد تا این دانشگاه میزبان این رویداد شود و قطعا برگزاری چنین مسابقات میتواند باعث همافزایی میان بخشهای مختلف ورزش کشور شود تا افراد بیشتری بتوانند به رشتههای مختلف ورزشی بپردازند. مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، در ادامه عنوان کرد: در المپیاد ورزشهای همگانی هیچ مرزبندی وجود ندارد و به نوعی برد و باخت مطرح نیست و مهم بروز و ظهور ظرفیتهای دانشجویان در این پیکارها است. حتی مقرر شده دانشجویانی در این رشتهها فعالیت کنند که در ورزش قهرمانی فعالیت ندارند. وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین رویدادی میتواند یک مانور مدیریتی در بخش ورزش هم باشد و اینکه میتوان با کاهش هزینه، تعامل و بهرهوری را میان افراد بالا برد. پورکیانی همچنین به رشته هایی که در این مسابقات به آن پرداخته میشود، اشاره داشت و گفت: طبیعتا ورزش همگانی چارچوب بازی دارد و قرار شده 6 رشته برای رقابت دانشجویان در نظر گرفته شود. البته بیشتر تمرکز ما بر روی نشاط آوری و جنبه مفرح بودن این رقابت خواهد بود. با نظرسنجی انجام گرفته قرار شده6 رشته، شوت بسکتبال، شوت فوتبال، فریزبی، طنابزنی، آمادگی جسمانی و هفت سنگ مهارتی به رقابت گذاشته شود. مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم درباره میزان بودجه این المپیاد، اضافه کرد: باید بگویم برای اولین بار امسال قرار است در بودجه دانشگاهها ردیف بخش ورزش دانشگاهی به صورت مجزا اختصاص یابد و سالی ۶ میلیارد تومان به دانشگاهها اختصاص خواهد یافت که این بودجه تا سال گذشته نبود. بخشی از بودجه برگزاری المپیاد از محل حق ثبت نام دانشگاهها و بخش دیگر هم از محل بودجه ورزش دانشگاهها تدارک دیده شده است.

در ادامه این نشست علی حبیب اللهی، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه تهران، با بیان اینکه این دانشگاه از هر لحاظ آماده برگزاری این المپیاد است، گفت: پیشبینی میشود قریب به ۲ هزار دانشجوی دختر و پسر در این المپیاد حضور داشته باشند. با توجه به حجم زیاد شرکت کنندگان، اقدامات لازم درخصوص اسکان، تغذیه و مکان برگزاری مسابقهها با حمایت مسئولان ارشد دانشگاه و وزارت علوم مهیا شده است و انشاالله این رقابتها را به بهترین شکل برگزار می کنیم زیرا دانشگاه تهران همواره از پس میزبانی رقابتهای مختلف به خوبی برآمده است.

 

گفتنی است؛ مراسم افتتاحیه مسابقات دختران ۲۵ تیر و پسران یکم مرداد و اختتامیه مسابقات دختران 27 تیر و اختتامیه مسابقات پسران 3 مرداد در سالن شماره یک تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

.

1396/4/19   مهم
عكس 1:
عكس 2:
عكس 3:
عكس 4:
عكس 5:
عكس 6:
عكس 7:
عكس 8:
 
اخبار جشنواره ‌ها
محل تبلیغات شما
نظرسنجی
پیوند ها

کمیته ملی المپیک

وزارت ورزش و جوانان

فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی

فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو)

سیزدهمین المپیاد دانشجویی

سایت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران

سایت دانشگاه تهران

ایمیل و شماره تلفن دبیرخانه و دانشگاههای منطقه 1

اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری