هدایت کاربر
آمار بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان امروز این صفحه:   85
بازديدکنندگان اين صفحه :   584640
بازديدکنندگان امروز :   127
کل بازديدکنندگان :   901287
ورود به سیستم
ویرایش مشخصات اخبار     صعود سراسری دانشجویان دانشگاه های منطقه یک (گرامیداشت هفته تربیت بدنی)                                         برگزاری کارگاه علمی- کاربردی" دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی" در دانشگاه تهران                                         همایش کوهپیمایی سراسری دانشجویان دانشگاه های منطقه یک ورزش کشور                                          فرم شاخص های ارزیابی و نظارت برعملکرد دانشگاه های منطقه یک                                         برگزاری کارگاه علمی- کاربردی دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی                                         همکاری اداره کل تربیت بدنی دانشگاه در برگزاری مراسم هفته سلامت روان                                         اداره کل تربیت بدنی در شانزدهمین نمایشگاه مهر دانشگاه تهران                                         مراسم روز جهانی ورزش دانشگاهی                                         ارزیابی منطقه یک ورزشی                                         استقبال از قهرمانان مسابقات آسیا و اقیانوسیه تیم بسکتبال دانشگاه تهران                                         قهرمانی پرافتخار تیم بسکتبال دانشگاه تهران در رقابتهای بین دانشگاهی آسیا و اقیانوسیه                                          صعود مقتدرانه تیم بسکتبال دانشگاه تهران به فینال مسابقات                                         اولین برد تیم بسکتبال دانشگاه تهران در مسابقات بین دانشگاهی آسیا و اقیانوسیه                                         اردوی آمادگی تیم بسکتبال دانشجویان دانشگاه تهران جهت اعزام به مسابقات دانشگاه های آسیایی در حال برگزاری می باشد                                         کسب مدال قهرمانی توسط دانشجویان دانشگاه تهران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا                                         در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور؛ کاروان دانشگاه تهران با اقتدار قهرمان شد                                         قهرمانی تیم دختران دانشگاه تهران در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور                                          طرح جمع آوری اطلاعات و آمار مربیان و داوران رشته های ورزشی                                         افتخار آفرینی دانشجوی دانشگاه تهران در رقابت های دوومیدانی داخل سالن آسیا                                         تسلیت به هموطنانمان                                         آغاز رقابت های والیبال جشنواره ورزشی کارکنان دانشگاه                                          سه اطلاعیه ورزشی در خصوص جشنواره ورزشی کارکنان                                         
 لیست اخبار آرشیو   لیست اخبار 

مشعل نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر سراسر کشور روشن شد

 

مراسم افتتاحیه نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در بخش پسران با حضور دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت ورزش و جوانان عصر یکشنبه 1 مرداد در سالن شماره یک تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران ضمن خوش‌آمدگویی به دانشجویان و مسئولان حاضر در مراسم افتتاحیه، گفت: دانشگاه تهران در هفته پیشین و این هفته افتخار میزبانی فرزندان خوب این میهن، دانشجویان عزیز و ورزشکاران محترم دانشجو را دارد. باعث افتخار بنده و همکارانم در دانشگاه تهران است که میزبانی نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور بر عهده داریم و خدمت‌گزار شما عزیزان هستیم.

دکتر سرسنگی ضمن تاکید بر نقش فرهنگی ورزش در جامعه، افزود: قطعا مولفه شادابی و امید از مولفه‌های مهم برای شناختن یک جامعه سالم است و نبض این سلامت و شادابی باید در دانشگاه‌ها بتپد. اگر روزی دانشگاه‌های ما با افسردگی و عدم شادابی و امید روبه‌رو باشند، باید احساس خطر و نگرانی کنیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در پایان سخنانش، گفت: کسانی که فکر می‌کنند دانشگاه خوب یعنی دانشگاه ساکت و بدون شور و نشاط، اشتباه می‌کنند. کسانی که فکر می‌کنند دانشجویان باید سر در لاک خود کنند و آهسته بروند و آهسته بیایند و هیچ شور و نشاطی نداشته باشند اشتباه می‌کنند. دانشگاه خوب، دانشگاه و جامعه سالم یعنی مکانی که دانشجویان آن با شور و نشاط و با امید به آینده گام بردارند و زندگی خود را وقف حرکتی پوینده برای سازندگی و آینده کشور کنند. المپیاد ورزش‌های همگانی پیام‌رسان این رسالت مهم و این پیام خطیر است که دانشجویان ما هنوز با همه سختی‌ها و همه مشکلات با شور و نشاط هستند و با نگاهی پر امید به آینده این کشور نگاه می‌کنند.

پیش از سخنان دکتر سرسنگی، دکتر پورکیانی مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سخنرانی پرداخت و گفت: اولین المپیاد ملی همگانی بر اساس استراتژی‌هایی که در سازمان امور دانشجویی وزارت علوم تصریح شده بود با همکاری سایر بخش‌های ورزش دانشگاه‌ها، امروز در بخش پسران افتتاح شد است. در برنامه ششم توجه جدی‌تری به بحث ورزش همگانی در کنار توسعه ورزش قهرمانی شده است که امیدواریم با برگزاری این المپیادها توسعه بیش از پیش آن را در دانشگاه‌ها شاهد باشیم.

وی افزود: دانشگاه ها به عنوان مبدا حرکت و مبدا اثر در کشور ما شناخته می‌شوند و بی‌تردید الگویی که می‌توانند در بخش های مختلف از جمله ورزش ارائه دهند می‌تواند الگوی بی‌نظیری برای سایر بخش‌ها باشد به همین دلیل میزبانی اولین المپیاد را با همکاری دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی در دانشگاه تهران برگزار کردیم. بخش دختران در زمان مقرر با شکوه خاصی برگزار شد و امروز نزدیک به 800 دانشجو از 95 دانشگاه در بخش پسران این المپیاد حضور دارند که امیدواریم شاهد برگزاری موفق این بخش نیز باشیم.

در بخش دیگری از این مراسم، دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم گزارشی از پیشرفت‌های ورزش همگانی و امکانات آن در سطح وزارت علوم تحقیقات و فناوری و بخش‌های مختلف آموزش عالی کشور، ارائه کرد و اظهار داشت: در سطح وزارتخانه در بخش دانشگاهی سه بخش ورزش بین المللی، قهرمانی و همگانی تعریف شده است. با توجه به اهمیت ورزش همگانی، امیدواریم المپیاد ملی ورزش همگانی از این پس هر دو سال یک بار در کشور برگزار شود.

گفتنی است، مراسم افتتاحیه این المپیاد با اجرای موسیقی، اجرای حرکات موزون محلی از شهر سقز، رژه تیم‌های شرکت‌کننده و روشن کردن مشعل المپیاد همراه بود. نخستین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور با حضور 95 تیم از سراسر کشور در بخش پسران 3 مرداد با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.

 

1396/5/2   آرشيو
عكس 1:
عكس 2:
عكس 3:
عكس 4:
عكس 5:
عكس 6:
عكس 7:
عكس 8:
 
اخبار جشنواره ‌ها
هفدهمین جشنواره درون دانشگاهی دانشجویان دانشگاه تهران پاییز – 97
محل تبلیغات شما
نظرسنجی
پیوند ها

کمیته ملی المپیک

وزارت ورزش و جوانان

فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی

فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو)

شماره تلفن دبیرخانه و دانشگاههای منطقه 1

سیزدهمین المپیاد دانشجویی

سایت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران

سایت دانشگاه تهران

اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری